Országos Vízügyi Főigazgatóság Központi vízkárelhárítási bejelentések: 06-80-204-240
Nagyobb betűméret - Kisebb betűméret - Normál verzió

Eltaszított fele királyság - „Hiánypótló könyv, mely megvilágítja a vízlépcsőügy politikai hátterét is.

Tartalomfelelős: Dr. Alkonyi Zsófia, jogász, kiemelt funkcionális referens

2014. november 07., péntek 10:40

Eltaszított fele királyság - Becsmérlés helyett megegyezés kell

„Hiánypótló könyv, mely megvilágítja a vízlépcsőügy politikai hátterét is."   kisalfold.hu - 2014.11.04. 10:48         „Feltolultak az emlékek a könyv kéziratát olvasva: hiánypótló kötet sok meglepetéssel" – mondta a Kisalföld már nyomdában lévő új kötetéről Pannonhalmi Miklós, a regionális vízügyi igazgatóság volt igazgatóhelyettese. „Mindkét fél érdekeit szolgáló megegyezésre kellett volna törekedni, nem pedig a másik fél becsmérlésével foglalkozni" – állítja a vízlépcsőügyről.

„A könyvre igazán illik a kijelentés: hiánypótló" – mondta Eltaszított fele királyság című kötetünkről Pannonhalmi Miklós. Úgy látja, kevesen dolgozták fel és még kevesebben elemezték Bős–Nagymaros Szigetközre (és azon túl) gyakorolt hatásait. „Számomra, aki aktívan átélte azokat az időket, a kötet még mindig tartogat meglepetéseket, hiszen azóta sem láthattam át teljességében a folyamatokat, elsősorban azok politikai háttereit. A Bős–Nagymaros vízlépcsőrendszer tőmondatos kronológiai sorrendjét már többen összeállították, de közérthető módon mégiscsak ez a könyv tartalmazza. A kefelevonatot többször el kellett olvasnom.
 



Először szinte az oldalakat fényképezve hajszoltam magam előre 200 oldalon át, majd ismét fejezetenként már nyugodtabban keresve az összefüggéseket. Szinte minden interjúnál feltolultak az emlékek, a szakmai viták, a polgármesterekkel való találkozások élményei."
A vízügyi mérnök szerint jó néhány bátor, nagyszerű ember hallatta hangját Bős–Nagymaros ügyében. „Sokat beszélgettünk a Karlsruhei Műszaki Egyetem világhírű professzorával, Mosonyi Emil egyetemi tanárral, bátorított bennünket, megoldási javaslatokat tett." Pannonhalmi szerint „badarság" Székely László kijelentése, hogy egy bátor ember beüzemelhette volna Dunakilitit. „Mindkét fél érdekeit szolgáló megegyezésre kellett volna törekedni, nem pedig a másik fél becsmérlésével foglalkozni. A Szigetköz, még mindig úgy tűnik, hogy csak egy eszköz egyesek számára."

Pannonhalmi Miklós szerint a könyv jó szívvel ajánlható a
fiatalok számára is, akik még nem is éltek a nagymarosi építkezés leállításakor. „Érdemes elolvasniuk azoknak, akiknek hangja messze hallatszott, de ma már másként látják a történéseket, vagy akik miatt odalett a több mint fele királyságunk. Azoknak is ajánlom a könyvet, akik a szigetközi táj, az élővilág szépségeire kíváncsiak."

Pannonhalmi Miklós

http://www.kisalfold.hu/mosonmagyarovari_hirek/eltaszitott_fele_kiralysag_-_becsmerles_helyett_megegyezes_kell/2404918/

Utolsó módosítás: 2014. november 07., péntek 12:31, Radó Mónika
Vízügyi igazgatóságok Kapcsolataink Közgyűjtemények Zöld hatóságok Letöltések Oldaltérkép Impresszum Jogi nyilatkozat