Országos Vízügyi Főigazgatóság Központi vízkárelhárítási bejelentések: 06-80-204-240
Nagyobb betűméret - Kisebb betűméret - Normál verzió

PROLINE-CE projekt

Tartalomfelelős: Dr. Alkonyi Zsófia, jogász, kiemelt funkcionális referens

2017. február 07., kedd 14:15

proline

 

 

 

A PROLINE-CE és a CAMARO-D projektek közös összefoglalója

 

Az elmúlt két és fél évben az osztrák Fenntarthatósági és Idegenforgalmi Minisztérium Erdészeti Osztálya örömmel töltötte be a vezető partner pozícióját két INTERREG projektben, amelyek szinte egyidejűleg, de különböző témában, valamint más társfinanszírozással futottak. A két különböző INTERREG projekt: a PROLINE-CE a CENTRAL EUROPE program társfinanszírozásával, míg a CAMARO-D a Duna transznacionális programjában fut. A projektek időtartamának utolsó hónapjában az osztrák vezető partner a Vienna Water projektpartnerrel együtt szervezte a projetek

 

Közös Zárókonferenciáját

2019. június 3-4. 1010 Bécs, Stubenring 1.  (1. emelet, Gobelinsaal)

DSC_3261

Gaul Réka a BM Vízgyujto-gazdálkodási és Vízvédelmi Foosztályának főosztályvezető-helyettese a projekt záró konfereicán, Bécs 2019.06.04.

A projektek háttere:

Mindkét projekt vízzel kapcsolatos problémákkal foglalkozik, ez a közös zárókonferencia alapja, fő célkitűzése pedig az együttműködés kialakítása és a tudáscsere lehetővé tétele: míg a PROLINE-CE fő célja az ivóvíz-erőforrások jobb védelmére szolgáló intézkedéscsomagok létrehozása volt, a CAMARO-D középpontjában egy vízgyűjtő-alapú megközelítés kidolgozására került sor a vízkészletek hosszú távú védelmének és az árvízkockázat mérséklésének javítása érdekében, főként a földhasználati tervezés kérdéseire összpontosítva.

A munka során mindkét projektkonzorcium számos erőfeszítést tett, amelyekkel az alébbi főbb eredményeket érték el, ezek közül néhányat a projektek mintaterületein is teszteltek:

• A megfelelő földhasználatra és vízgazdálkodásra vonatkozó legjobb gyakorlatok kézikönyvét és katalógusát hozták létre a vízkészletek védelmére és az árvízkockázat mérséklésére, figyelembe véve az éghajlatváltozással kapcsolatos kérdéseket is.

• Két döntéstámogató eszközt terveztek: GOWARE - transznacionális útmutató az optimális vízrendszer felé és GUIDR - Útmutató a fenntartható földhasználati tervezéshez a legjobb gyakorlatok alapján. Ezek hatékonyságát az érintett felek (vízszolgáltatók, gazdálkodók, erdészek, területrendezők, érdekcsoportok és kormányzati intézmények) bevonásával értékelték.

• Két stratégiai dokumentumot (DriFLU Charta - ivóvíz / árvizek / földhasználat - és LUDP - földhasználati fejlesztési terv) dolgoztak ki a közép-európai térség funkcióközpontú földhasználatára vonatkozó cselekvési kilátásokra összpontosítva. Az általános cél az (ivóvíz) erőforrások jövőbeni fenntartható védelme és az árvízkezelés javítása transznacionális és nemzeti szinten.

DSC_3307

Gaul Réka a DriFLU Charta aláírási ceremóniáján, Bécs, 2019.06.04.

 

A zárókonferencia első napján (2013.06.03) a két projekt főbb eredményeinek bemutatására került sor. Délután a földhasználat és a vízgazdálkodás közötti összeférhetetlenséggel kapcsolatos jövőbeni kihívásokat vitatták meg a különböző területek szakértőivel.

A második napon (2014.06.04.) hivatalos keretek közt, az egyes résztvevő országok jelentős képviselői által aláírásra kerültek a fent említett stratégiai dokumentumok, ezzel téve még hitelesebbé a projekt időtartama alatt elvégzett tevékenységeket és a kapcsolódó tapasztalatokat.

Az DriFLU Charta-t az OVF felkérésére Gaul Réka, a Belügyminisztérium Vízgyűjtő-gazdálkodási és Vízvédelmi Főosztályának főosztályvezető helyettese írta alá. 

DSC_3313

Gaul Réka és Hubert Siegel a projekt vezető partnerének képviselője, Bécs, 2019.06.04.

2019.július.01.

 

 

 

Előző - 1   2   3. oldal  
Utolsó módosítás: 2019. október 07., hétfő 12:06, Uresch László
Vízügyi igazgatóságok Kapcsolataink Közgyűjtemények Zöld hatóságok Letöltések Oldaltérkép Impresszum Jogi nyilatkozat