Országos Vízügyi Főigazgatóság Központi vízkárelhárítási bejelentések: 06-80-204-240
Nagyobb betűméret - Kisebb betűméret - Normál verzió

OMIT gyakorlat

Tartalomfelelős: Dr. Alkonyi Zsófia, jogász, kiemelt funkcionális referens

2020. július 15., szerda 09:42

SAJTÓKÖZLEMÉNY

 

Árvízvédelmi gyakorlatot tartottak

a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóságon

2020. július 14.

 

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság közös árvízvédelmi gyakorlatot tartott az igazgatóság működési területének több helyszínén, 2020. július 14-én.

A Duna mohácsi szakaszán a legmagasabb fokú árvízvédelmi készültséget modellezték, s ezzel egyidejűleg környezeti kárelhárítás is kezdetét vette Dunaszekcsőtől az országhatárig.

A vízügyi szakemberek az árvízi jelenségeket az úgynevezett nyúlgátépítéssel, buzgár-elfogással és bordás megtámasztással hárították el a gyakorlati terv szerint.

A nap folyamán elrendelésre került két III. fokú helyi vízkárelhárítási készültség is: a Völgységi-patakon és az Orfűi-patakon. A Kovácsszénájai tónál kitalált veszélyt munkatársaink lokalizációs beavatkozásokkal szüntették meg.

Az elképzelt káresemények sorát egy olajszennyezés is követte, mely alapján III. fokú vízminőségi készültség is elrendelésre került a Pécsi-vízen, a Nyugati elkerülő úton, ahol munkatársaink sikeresen helytálltak.

A gyakorlat célja, hogy a vízügyi ágazat összehangolt munkával készülhessen fel a komoly árvízi és vízminőségvédelmi kihívásokra, s azokra szakszerűen és eredményesen reagálhasson.

Galéria:

DEDU01

DEDU04 DEDU02 DEDU03

 

Utolsó módosítás: 2020. október 07., szerda 13:11, Regdánszki Tamara
Vízügyi igazgatóságok Kapcsolataink Közgyűjtemények Zöld hatóságok Letöltések Oldaltérkép Impresszum Jogi nyilatkozat