Országos Vízügyi Főigazgatóság Központi vízkárelhárítási bejelentések: 06-80-204-240
Nagyobb betűméret - Kisebb betűméret - Normál verzió

Térinformatikai díjat nyert az Aszálymonitoring rendszer

Tartalomfelelős: Szabó Györgyi, főosztályvezető

2022. szeptember 30., péntek 12:07

2022. szeptember 22-én – a koronavírus okozta két év szünet után – újra személyes részvétellel tudta megtartani a GDi Magyarország Kft. az éves felhasználói konferenciáját. A Solutions Day 2022 célja a világ vezető térinformatikai technológiájának bemutatása volt. Boran Lončarić elnök és Tóth László ügyvezető igazgató megnyitóját követően az ESRI (Environmental Systems Research Institute) alkalmazásai, szolgáltatásai, valamint a terület újdonságait mutatták be, valamint egy, az adatgyűjtéshez jól használható, fix szárnyú, függőleges fel- és leszállásra képes drónt ismerhettünk meg.

A délelőtti plenáris ülés programja a térinformatikai díjátadóval zárult. Az Országos Vízügyi Főigazgatóság Operatív Vízhiány Értékelő és Előrejelző Monitoring Rendszerének fejlesztése kapta 2022-ben a GDi Magyarország Év Térinformatikai Projektje különdíjat, melyet az ATIVIZIG munkatársai vettek át.

Terinformatikai dijat nyert az Aszalymonitoring rendszer

A díjjal elismert fejlesztés során a GDI Magyarország Kft és az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóságon működő Aszály-munkacsoport tagjai a már ismert és használatban lévő https://vizhiany.vizugy.hu/ címen elérhető web-alkalmazás szerkezetét és funkcióit úgy alakították át, hogy az jobban támogassa a vízhiány elleni védekezés feladatellátását. Ez a továbbfejlesztett felület hamarosan mindenki számára elérhetővé válik.

Aszalymon1

Aszálytérkép (vizugy.hu)  

Figyelembe véve az eddigi tapasztalatokat és igényeket, a fejlesztéssel az új felületen összetett lekérdezésekre nyílik lehetőség, amely a területi statisztikákat is azonnal képes kiszámolni. A vízkészlet változásának nyomon követhetősége érdekében az új verzió már alkalmas lesz az elkészült talajnedvesség modell adatainak integrációjára és megjelenítésére, így a vízhiány elleni védekezés operatív intézkedéseit megalapozóan szinte valós időben láthatóvá válik a talajban tározott vízkészlet aktuális és előre jelzett mennyisége, a változások trendje.

A Solutions Day 2022 programja a díjátadó és ebéd után szekcióülésekkel folytatódott. Az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság munkatársai, Fiala Károly: Az Operatív Vízhiány Értékelő és Előrejelző Rendszer kiépítését és működését foglalta össze, valamint Dr. Benyhe Balázs: Az Országos Talajnedvesség Modell bemutatása és fejlesztési lehetőségei a térinformatika alkalmazásával c. előadását tartotta meg. Hallhattunk még előadásokat természetvédelmi, önkormányzati térinformatikai rendszerek és agrár szakterület témában is.

Szívből gratulálunk az Aszálymonitoring rendszer fejlesztésében részt vett valamennyi kollégának!

Utolsó módosítás: 2022. október 11., kedd 09:28, Regdánszki Tamara
Vízügyi igazgatóságok Kapcsolataink Közgyűjtemények Zöld hatóságok Letöltések Oldaltérkép Impresszum Jogi nyilatkozat